Kamera Utangaçlığına Sevimli Çözüm

Kamera Utangaçlığına Sevimli Çözüm

Günümüzde çoğu insanın elinden kamera düşmüyor ve bu insanlar sürekli kendini fotoğraflamaya bayılıyor. Ama Mikael Themier’ın kız arkadaşı bunlardan birisi değil, hatta genç kadın sadece kendi kendini değil, erkek arkadaşının da bir fotoğrafçı olmasına rağmen, onu görüntülemesinden hoşlanmıyor. 

Marion Munoz’un bu kamera utangaçlığı için Theimer bir çözüm bulmuş ve her seferinde onun yüzünü gizlemek için mizansene uygun bir yol buluyor. Kendi aralarında başlayan bu oyun, sevimli bir fotoğraf serisi yaratmalarına sebep oldu.

Parisli fotoğrafçı Mikaël Theimer, Montreal’e taşındıktan sonra ‘Humans of New York’ projesinden etkilenmiş ve yaşadığı şehirdeki evsiz insanları görüntüleyerek az da olsa şöhrete kavuşmuş bir isim. 

Kız arkadaşını sübje bellediği seri için Metro’ya verdiği röportajda, “Marion ilgi odağı olmayı sevmiyor. Sanırım kamera onun çok da güçlü olmayan özgüveni için bir tehdit unsuru ve söz konusu görünüşü olduğunda onu çekmek istemem kendini rahatsız hissetmesine sebep oluyor” diyor.