Radyonun Tarihçesi

Radyonun Tarihçesi

Marconi bir gemide geliştirdiği radyo ile kıyıda bulunan hizmetçisine kablosus telgraf aracılığıyla 3 tane S harfi yolladı. Mignani'nin asistanı da sinyali aldığı zaman ateş edecekti.. Marconi 3 S'i yollama komutunu verdiğinde yeryüzünde ilk defa radyo dalgaları yayıldı, 3 S uzayda dolaştı, dolaştı ve alıcıya ulaştı. Alıcıya ulaştığını gören hizmetçi Mignani tetiği çekti. Deney başarılıydı. Böylelikle ilk radyo da pratik olarak çalışmış oldu .


Yıllardan beri müzik hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Peki neden müzik dinleme gereği duyarız? Aslında müzik dinlemek hayatımızın vazgeçilmez bir ihtiyacdır. Bilim adamlarının araştırmalarına göre, vücudumuzdaki hücrelerin her birinin belli bir ahengi vardır. Ve bu aheng bozulması ile bir çok hastalık belirtisine yol açabileceğini belirterek, bir felç hastasını müzik tedavisi ile iyileştirildiği görülmüştür. Yani biz bilmesek de, müziğe vücudumuz her zaman ihtiyaç duymuştur. Atalarımızda müzikle ilgili bir sözünü hatırlatmak isterim; “müzik ruhun gıdasıdır’’ Diyerek ruhunuzu Radyo Platformu ile doyuruyoruz. Sabah kalktığınız da açarsınız radyoyu enerjik şarkılarla güne zinde ve enerjik başlarsınız.


Yolda giderken güncel popüler müzikleri dinlersiniz. İş yaparken yoldaşınız olur arka planda çalar. Hem tv gibi göz yormaz kafanızı ağrıtmaz. Radyo özellikle her gün otobüslerde seyahat eden, insanlar için vazgeçilmez tercih. Araba sahipleri içinde sıkışık trafiklerin tek güzel yanı, Radyo Platformu. Teknolojinin hızla geliştiği en yaygın elektronik haberleşme şekli olmasına rağmen bir zamanların gözde aleti radyo hala en yaygın yayıncılık aracı olarak yerini korumaktadır. 2016 ilk ayında en yeni ve en güzel aşk şarkıları Radyo Platformu da artık siz değerli dinleyicilerimizle. Radyo İzini kaybettiğinde bir şarkıyla gülüşe kavuşmaktır. Günün stresinden yorgunluğundan radyo ile kurtulun. En güzel parçaların olduğu bu radyo kanalının sesini biraz daha açın ve kendinizi müziğin ritmine bırakın.